kotek?

kotek?

piątek, 2 stycznia 2015

Kot Bengalski

                                    Kot Bengalski

Ta rasa jest idealna gdy w domu jest małe dziecko.
 Potrzebują one bezpieczeństwa i zazwyczaj z trudem przychodzi im adaptowanie się do jakichś zmian. Mają też problem z przywiązaniem się do człowieka, jeśli jednak tworzy się więź między kotem a jego właścicielem, to jest bardzo silna i jakiekolwiek jej naruszenie może spowodować trwałe zmiany w kociej psychice. Koty te nie są wojowniczo nastawione i gdy narazi się je na jakąś stresującą sytuację, zazwyczaj uciekają do cichego schronienia. Niezwykle inteligentne, wiecznie skore do zabaw, towarzyszą we wszystkich czynnościach domowych, nie wyłączając sprawdzania zawartości zmywarki, kosza na śmieci czy temperatury garnka stojącego na piecyku. Chętnie aportują piłeczkę. Przybiegają wołane po imieniu i odpowiadają lekko ochrypłym głosem. Koty bengalskie modulują swój głos od popiskiwania poprzez właśnie lekko ochrypłe miauczenie po odgłosy przypominające gruchanie gołębia czy groźne warczenie w sytuacji gdy próbują przestraszyć "wroga".

Ale w jakich warunkach trzymać takiego kota?
Dobrze czują się w środowisku wodnym, są świetnymi pływakami. Wiele dzikich kotów bengalskich wypróżnia się do wody, aby ukryć swój zapach przed drapieżnikami. Potrzebują dużo zabawy i opieki, i raczej proszą się o przyciągnięcie uwagi właściciela.

Kot bengalski jest duży, silny i dobrze umięśniony, elegancki w ruchu - nie powinien sprawiać wrażenia ociężałego; waży od 5,5 do 9 kg.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu mamy nadzieję, że się spodobało :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz