kotek?

kotek?

środa, 7 stycznia 2015

Kot Balijski

Kot Balijski
Jego wygląd
Jest długowłosą odmianą kota syjamskiego, poza długością sierści, prawie nie różni się od swojego krótkowłosego krewniaka.To kot średniej wielkości, szczupły, elegancki, o orientalnej urodzie i lekko wydłużonej sylwetce; waży od 2,5 do 5 kg.
Jego charakter
Kot balijski ma duży temperament, jest zwinny, wesoły i energiczny. To urodzony akrobata - uwielbia się wspinać, dlatego chętnie skorzysta ze specjalnego kociego słupka. Jest ruchliwy i potrzebuje sporo miejsca do zabawy i ćwiczeń. Można wychodzić z nim na spacery, jeśli nauczy się chodzić na smyczy. Ciekawski i wszędobylski, uwielbia być w centrum zainteresowania. Mocno przywiązuje się do domowników, ale największym uczuciem obdarza zwykle tylko jedną osobę. Jest wymagający i trzeba poświęcić mu dużo uwagi. Ma donośny głos i potrafi upominać się o codzienną porcję pieszczot, czy ulubiony smakołyk. Nie jest jednak pod tym względem tak zaborczy jak kot syjamski. Bardzo inteligentny, potrafi nauczyć się wielu sztuczek, pod warunkiem, że sprawia mu to przyjemność. Nie lubi zostawać sam przez dłuższy czas - znudzony potrafi być psotny. Najlepiej czuje się w towarzystwie swojego pana albo innego kota; dogada się również z psem.
Pielęgnacja
Szata Balijczyka jest pozbawiona podstrzesza, dlatego nie ma skłonności do kołtunienia. Wystarczy wyczesać ją raz na kilka dni, aby usunąć martwy włos. Aby zapobiec zaleganiu sierści w kocich jelitach, można podawać pasty odkłaczające albo specjalne karmy. Raz na jakiś czas trzeba sprawdzać uszy i przycinać pazury.


Mam nadzieję, że wam się spodobał :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz