kotek?

kotek?

niedziela, 4 stycznia 2015

Kot Afrodyty

                                  Kot Afrodyty

Jest to kot inny, od tych co opisywałyśmy wcześniej, ponieważ to nie jest zwierzę domowe. Żyje on na wolności, ale jakby się uprzeć.. w mieszkaniu też przeżyją :)

To jedne z największych kotów na świecie. Zakłada się, że rasa ta rozwinęła się w górskich regionach wyspy przed tysiącami lat, w separacji od innych ras. Ze względu na trudne warunki zimowe, ze śniegiem i ujemnymi temperaturami oraz gorące, suche lato, u kotów tej rasy wykształciło się wspaniałe futro.

Czym się żywią?

Głównym pożywieniem tych wolno żyjących kotów są duże jaszczurki, szczury i węże.

Charakter

Akceptują towarzystwo innych zwierząt, ale najlepiej czują się w swoim towarzystwie. Największą aktywność przejawiają wieczorem. Wtedy ich ulubionym zajęciem jest polowanie na ćmy, zabawa w berka i wiewiórkę. Bardzo lubią biegać i wspinać się po drzewach. Zwykle wdrapują się na sam czubek, po czym bez problemu schodzą. Są niezwykle skoczne, zwinne, z miejsca potrafią skoczyć bardzo wysoko. Nie oddalają się, są bardzo terytorialne. Są także bardzo inteligentne. Bez żadnego problemu otworzą sobie drzwi skacząc na klamkę, oraz nigdy nie podrapią twoich mebli.

Wygląd

Są duże, ich tułów wygląda elegancko i muskularnie. Mają długi kark oraz grzbiet. Tylnie łapy są dłuższe od przednich. Posiadają także gęste, wyrafinowane futro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz